Відкриття правового клубу «PRAVOKATOR» у Києві

Деталі
Дата публікації: Четвер, 20 грудня 2018, 17:05

    19.12.2018, у м. Києві відбулося урочисте відкриття п’ятого міжрегіонального правового клубу «PRAVOKATOR».
    Від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області участь у заході взяв заступник директора Олександр Дегтяр.
    Pravokator – це місце, в якому досліджуються правові потреби суспільства, організовуються тренінги, онлайн-курси, це простір для адвокатів, поліції, суддів, джерело генерування ідей та їх швидкого втілення.

    На відкритті були присутні Міністр юстиції України Павло Петренко, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, Прем’єр-міністр України 2014-2016 рр. Арсеній Яценюк, Посол США в Україні Марі Йованович, тимчасово повірений у справах Посольства Канади в Україні Руслан Кац, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.
     Очільник Мін’юсту зазначив, що відкриття міжрегіональних правових клубів стало наступним етапом у розвитку системи безоплатної правової допомоги. Перший такий клуб запущено в роботу 30 березня у Дніпрі. Потім аналогічні заклади відкрили двері у Львові, Одесі та Харкові. І сьогодні завершується формування системи правових клубів та урочисто відкривається «PRAVOKATOR» у Києві.

     Також Павло Петр енко нагадав, що система безоплатної правової допомоги стала одним із найбільш успішних соціальних проектів держави.
За словами Міністра юстиції 1,5 мільйона українців вже успішно скористалися послугами системи БПД. Система пишається тисячами успішних судових справ, в яких адвокати відстояли права українців.

    Посол США в Україні Марі Йованович зазначила, що для неї честь бути частиною проекту створення правових клубів, які стали місцем для навчання працівників системи безоплатної правової допомоги. Вони стали ресурсом як для навчання, так і базою даних для людей, які мають питання і можуть тут знайти відповіді на ці питання.
Прем’єр-міністр України в 2014-2016 роках Арсеній Яценюк нагадав, що за 3,5 роки в Україні відкрилося понад 550 точок надання безоплатної правової допомоги і звернув увагу на те, що відкриття центрів безоплатної правової допомоги, – це серйозний крок до того, щоб Україна не просто називалася державою, де панує верховенство права, а щоб громадяни країни знали, як це право їх захищає.

    Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк у свою чергу зазначив, що в березні 2015 року Уряд України підписав Угоду з Урядом США про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції. Першим пунктом Спільного плану дій у цій Угоді було саме створення Регіональних ресурсних платформ, які зараз мають назву Правові клуби «PRAVOKATOR».