Місцеві центри  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
 
   

Адвокатам  

Підписання контрактів / договорів

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів (Увага! З 1 грудня 2018 р. розмір прожиткового мінімуму становить 1921 грн.)

для всіх версій Excel

з 5 липня 2018 р.

до 1 січня 2018 р.


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів 


Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД:

Нові форми згідно наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 році № 357/5 

Завантажити форми архівом

Новий Акт надання БВПД регіонального центру

Новий Акт надання БВПД Білоцерківського центру                

   

Статистична інформація  

На сайті 142 гостей та відсутні користувачі

   
mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
77
400
799
8533
220688
   

УСПІШНА СУДОВА ПРАКТИКА ПРАЦІВНИКІВ БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО МІСЦЕВОГО ЦЕНТРУ ВИЗНАННЯ ПРОТИПРАВНОЮ ВІДМОВУ ПФУ У ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ

Деталі

  До Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка Н., яка бажала в судовому порядку визнати дії управління Пенсійного фонду України протиправними. Клієнтка звернулась до управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком, як матері інваліда з дитинства, із зниженням пенсійного віку. Рішенням управління ПФУ у задоволені заяви відмовлено. Клієнтка вважає таке рішення незаконним, оскільки вона є матір'ю сина, який визнаний інвалідом з дитинства у віці 9 років, та має достатній трудовий стаж. Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено представника – працівника Центру Зваду О.А.

 Працівником зібрано доказову базу та підготовлено позовну заяву до суду. Суд задовольнив позовні вимоги. Своє рішення мотивував наступним чином:

 Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

 Статтею 17 Закону № 1788-XII встановлено, що жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти "є" і "ж" статті 56). При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії (стаття 94).

 Відповідно до підпункту 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (далі - Порядок) до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи, які засвідчують особливий статус особи: документи про народження дитини, виховання її до шестирічного віку, про визнання дитини заявника особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю (при призначенні пенсії згідно з абзацом першим пункту 3 частини першої статті 115 Закону).

 Згідно з пунктом 2.18 Порядку визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, та/або висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років (висновок про час настання інвалідності).

 Таким чином, чинним законодавством розмежовано поняття інваліда з дитинства та дитини-інваліда. При цьому, в разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення нею шестирічного віку, або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, мати цієї дитини має право на отримання зазначеної пенсії лише у разі наявності висновку лікарсько-консультативної комісії про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства до досягнення вісімнадцятирічного віку. Отже, необхідність подання висновку лікарсько-консультаційної комісії передбачено для тих інвалідів з дитинства, які визнані такими після досягнення вісімнадцятирічного віку.

 У даному випадку син позивача був визнаний інвалідом з дитинства до досягнення вісімнадцятирічного віку, а саме у віці 9 років. За вказаних обставин, відмова відповідача у призначенні пенсії з мотивів ненадання висновку лікарсько-консультаційної комісії є необґрунтованою.

 Отже, враховуючи, що позивачем разом з заявами про призначення пенсії було надано висновок яким підтверджується, що інвалідність її сина настала до виповнення вісімнадцятирічного віку, та з урахуванням подання позивачем всіх інших документів, передбачених Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного Фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, в тому числі при наявності достатнього страхового стажу позивача для призначення пенсії, суд дійшов висновку, що відповідач відмовляючи позивачеві у призначенні їй пенсії за віком як матері інваліда з дитинства діяв не на підставі норм чинного законодавства.

  Завдяки професійним діям працівника Центру Звади О.А., зібраним доказам по справі, рішенням суду позовну заяву задоволено. Права клієнтки Н. захищено. 

 За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Біла Церква, вул. Богдана Хмельницького, 9, контактний телефон: (0456) 33-40-09, 09117 
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

 

 

 

   
   
   
   
© 2014-2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій |  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.