Місцеві центри  

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
 
   

Адвокатам  

Підписання контрактів / договорів

Калькулятор для розрахунку оплати послуг адвокатів (Увага! З 1 липня 2019 р. розмір прожиткового мінімуму становить 2007 грн.)

для всіх версій Excel

з 1 липня 2019 р.


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів 


Форми розрахунків розміру винагороди адвоката за надання БВПД:

Нові форми згідно наказу Мін’юсту від 13 лютого 2017 році № 357/5 

Завантажити форми архівом

Новий Акт надання БВПД регіонального центру

Новий Акт надання БВПД Білоцерківського центру                

   

Статистична інформація  

На сайті 214 гостей та відсутні користувачі

   
mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
14
575
1171
15084
329997
   

Позитивна практика ЛЕЩЕНКО

Деталі

  Після смерті близького родича далеко не кожен згадає про необхідність звернутися до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, хоча закон і виділяє для цього цілих шість місяців з моменту смерті спадкодавця. Проте, якщо особа не звернулась до нотаріальної контори в шестимісячний термін, нотаріус надає відмову в оформленні права на спадщину. Цей термін може бути продовжений судом, якщо суд визнає причини пропуску терміну для прийняття спадщини поважними.

  До Вишневського місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка Л, яка бажала визначити додатковий строк для прийняття спадщини.


  У травні 2017 року на окупованій території помер батько клієнтки Л., заповіт померлий не залишив, інших спадкоємців у нього не має, тому клієнтка є єдиною спадкоємицею.
  У травні 2018 року, у зв’язку з проведенням АТО, позивачка переїхала разом зі своєю родиною до Києво-Святошинського району Київської області.
  У червні 2018 року вона звернулась з наявним в неї свідоцтвом про смерть батька, яке було видане на тимчасово окупованій території України, до нотаріуса з метою прийняття спадщини. Однак нотаріус пояснив, що будь-який акт, виданий органами та/або особами, що діють на тимчасово окупованій території України, є недійсним і не створює правових наслідків.
  У серпні 2018 року вона звернулась до Києво-Святошинського районного суду Київської області із заявою про встановлення факту смерті батька.
13.09.2018, було отримано свідоцтво про смерть.
Звернувшись повторно до нотаріуса з метою прийняття спадщини з’ясувалось, що вона пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини.
 Для обґрунтування пропуску строку з поважних причин, крім тих що зазначались вище, в позовній заяві до суду ми зазначили: що Клієнтка Л. разом батьком проживали на окупованій території, батько останній рік свого життя дуже тяжко хворів, працювати повний робочий день вона не мала змоги, адже батьку був потрібен постійний нагляд, в зв’язку з дорогими ліками, які були потрібні для підтримання життя батька вона змушена була взяти в займ велику кількість коштів в своїх друзів. Також велика кількість коштів була потрібна для поховання батька. Тому після смерті батька Клієнтка довго не могла оговтатись та віддати борги, перебувала в депресивному стані. Тим паче, для подачі заяви про прийняття спадщини потрібно було виїжджати з непідконтрольної території України. З нею та на її утриманні проживає донька 2005 року народження, яку вона боялась залишити щоб поїхати на підконтрольну територію України, адже коли проводиться антитерористична операція страшно виходити навіть з дому.
 У позовній заяві просили визначити додатковий строк в два місяці для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори після смерті батька.
Завдяки професійним діям працівника Центру Марини Лещенко, зібраним доказам по справі, позовну заяву задоволено. Права клієнтки Л. захищено.

  За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Вишневського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Вишневе, вул. Південна, 5б контактний телефон: (04598) 5-36-01.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014-2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій |  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.