Співпраця системи безоплатної правової допомоги в Україні та Міністерства оборони України — Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Київській області

Співпраця системи безоплатної правової допомоги в Україні та Міністерства оборони України

Деталі

    05.06.2018, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області Кіккас В.Е. взяв участь круглому столі на тему: «Співпраця системи безоплатної правової допомоги в Україні та Міністерства оборони України в інтересах забезпечення захисту прав військовослужбовців ЗСУ: перспективи та виклики» який відбувся у приміщені Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України.

 

Круглий стіл організований Головним управлінням Військової служби правопорядку ЗСУ та Координаційним центром правової допомоги.

Розпочався захід із вітальних слів організаторів:

  • Дениса Чернишова, заступника Міністра юстиції України; 
  • Ігоря Криштуна, начальника Військової служби правопорядку у Збройних Силах України; 
  • Олексія Бонюка, директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

    Як зазначив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, дуже важливо, аби військовий, знаходячись в АТО, був впевнений, що дома є той, хто прийде на допомогу і захистить права його і його родини. Він також наголосив на дуже важливому аспекті – допомозі військовослужбовцям, які вже взяті під варту.
    У свою чергу директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк підкреслив, що спільна робота різних державних інституцій переходить в активну фазу. І результатом роботи 5 круглих столів стане нова якість правового захисту військовослужбовців – від раннього доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та захисту затриманих за підозрою у вчиненні правопорушення, до вирішення питань соціального захисту.
    Він розповів військовослужбовцям про потужну систему безоплатної правової допомоги в України та поінформував, що за 5 років центри системи БПД отримали 24 тис 114 звернень від військовослужбовців по вторинну правову допомогу.
    Крім того, регіональні центри отримали від військових структур 10 тис 174 повідомлення про затримання. Олексій Бонюк закликав учасників «круглого столу» напрацювати в робочих групах практичні поради, які доповнять спільний план дій між Міноборони та КЦ, ляжуть в основу нових нормативних документів, які покращать захист військовослужбовців та будуть обов’язковими до виконання в ЗСУ.
    Як зазначалось під час «круглого столу», керівництво Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України занепокоєні проблематикою захисту військових, тож в Головному управлінні ВСП ЗСУ вже створена штатна група з надання правової допомоги військовослужбовцям. Вона працює 2 місяці і робить перші кроки, але вже відпрацьовані алгоритми співпраці з командирами військових частин.
    Як наголосив перший заступник Військової служби правопорядку Василь Максименко, «сьогодні склалась ситуація, коли люди, які зі зброєю в руках захищають нашу Вітчизну, самі потребують правової допомоги».

    «На круглому столі присутні представники військових частин, це перша ланка, яка на собі відчуває всі проблеми, і ми всі – і Міністерство юстиції, і Координаційний центр, і Міністерство оборони маємо унікальну можливість знайти такі рішення, щоб це потім працювало і допомагало нашим командирам і солдатам», – зазначив Максименко.
За інформацією Олексія Бонюка, підсумком роботи 5 круглих столів стане великий загальнонаціональний захід, куди, крім нинішніх учасників, будуть залучені і представники судової гілки влади, прокуратури, громадськість. На ньому будуть презентовані результати роботи великої групи правників і військових, а також будуть озвучені конкретні пропозиції по створенню дієвого правового захисту військовослужбовців.

    «Наша кінцева мета – аби кожен учасник великої державної машини, яка повинна захищати військовослужбовців, діяв швидко ефективно та в рамках закону», – наголосив директор КЦ.

   
   
© 2014-2015 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій |  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.